• Agritema
  • Новини
  • 8 питань, які варто задати собі перед покупкою біологічних препаратів

8 питань, які варто задати собі перед покупкою біологічних препаратів

Мікроорганізм, який ви купуєте, повинен бути чітко ідентифікований. Чому питання вибору штаму таке важливе. Яка концентрація є оптимальною? Як довго продукт може зберігатися? Коли і як застосовувати препарат на основі мікроорганізмів? Які властивості мікроорганізмів? Хто виробник? Навіщо додавати мікроорганізми, якщо вони і так присутні в природі? Рослини природним чином заселені мільярдами мікроорганізмів. Вивчення мікробних угруповань, […]

  1. Мікроорганізм, який ви купуєте, повинен бути чітко ідентифікований.
  2. Чому питання вибору штаму таке важливе.
  3. Яка концентрація є оптимальною?
  4. Як довго продукт може зберігатися?
  5. Коли і як застосовувати препарат на основі мікроорганізмів?
  6. Які властивості мікроорганізмів?
  7. Хто виробник?
  8. Навіщо додавати мікроорганізми, якщо вони і так присутні в природі?

Рослини природним чином заселені мільярдами мікроорганізмів. Вивчення мікробних угруповань, пов’язаних з рослинами, дозволило виявити багато мікроорганізмів, що представляють агрономічний інтерес. Деякі з них можуть, наприклад, захищати посіви, беручи участь у біологічному контролі, покращувати живлення рослин, розчиняючи, наприклад, заблоковані в ґрунті мінеральні елементи або стимулювати ріст коренів, виділяючи фітогормони.

Фермерам пропонується все більше і більше мікробних препаратів, які мають стимулюючі, фітофармацевтичні властивості, або покращують живлення рослин.

Як розібратися в широкому асортименті та вибрати правильні продукти?

1. Мікроорганізм, який ви купуєте, повинен бути чітко ідентифікований

Перш за все, коли ви купуєте товар, ви завжди повинні мати можливість ідентифікувати, що ви купуєте.

Мікроорганізми характеризуються родом, видом та штамом.

На етикетці завжди повинні бути вказані рід, вид і штам!!!

2. Чому питання вибору штаму таке важливе.

На якість мікроорганізму великою мірою впливає його штам.

Окремі роди: Lactobacillus, Bacillus, Pseudomonas, Trichoderma, Chlonostachys, Glomus…

В межах одного роду існує декілька видів: Bacillus cereus, Bacillus subtilis…

І, врешті, в межах виду виділяють штами. Як правило, це серія букв і цифр: Bacillus amyloliquefaciens IT45; Chlonostachys rosea J1446

Це поняття нещодавно показало свою важливість під час коронавірусної кризи, коли всі ми побачили яку роль відіграють штами у передачі або вірулентності того ж самого вірусу.

Якщо ви виявите, що препарат не є ефективним, ви не можете замінити його препаратом, що містить мікроорганізм того ж роду або виду, але іншого штаму.

Ваш виробник повинен гарантувати, що завжди постачатиме вам один і той самий штам.

Саме штам визначає ефективність та безпечність мікроорганізму.

3. Яка концентрація є оптимальною?

Мікроорганізми є всюди. Їх можна знайти на нашій шкірі, в нашому організмі. Наприклад, сьогодні ми знаємо, що в нашому організмі міститься більше мікроорганізмів, ніж клітин (в нашому кишечнику, на нашій шкірі, і навіть в нашій слині, яка також насичена ними з розрахунку 108 КУО/мл слини) – їх можна знайти всюди на Землі, від вершини найвищих гір до глибин океанів, в хмарах, в піску і т.д.

Тому твердження про те, що продукт, наприклад, добриво містить мікроорганізми –  є очевидною внутрішньо притаманною ознакою. Він завжди буде їх містити.  Єдине питання – скільки?

Якщо ви хочете мати можливість впливати на навколишнє середовище з допомогою мікроорганізмів, що мають агрономічний інтерес, ви повинні забезпечити їх правильну концентрацію.

Питання, очевидно, складне, оскільки агрономія не є точною наукою і варіюється за такою кількістю параметрів, що дати однозначну відповідь буде досить ризиковано. Однак, наш більш ніж 10-річний досвід дозволив нам помітити, що при внесенні концентрації нижче рівня 2,1012 КУО/га результати занадто часто є непередбачуваними (рандомними).

Ваш постачальник завжди повинен вказувати гарантований вміст мікроорганізмів на етикетці.

Що таке колонієутворюючі одиниці (КУО)

Мікроорганізми підраховуються не в кг або тонах, а в КУО/г: колонієутворюючих одиницях на грам сирого продукту. КУО позначають кількість життєздатних бактерій або грибів, здатних розмножуватися (і, отже, утворювати колонію).

Трохи математики?

Для розуміння, бактеріальна популяція 106 КУО/г в продукті може розглядатися як домішка (забруднення) – тобто дуже незначна кількість.

У мікробіології бактерії зазвичай позначаються в мільярдах КУО/г (109).

Концентрація завжди повинна бути вказана на етикетці продукту.

4. Як довго я можу зберігати продукт?

Мікроорганізми є живими і в залежності від свого складу більш-менш чутливі до умов навколишнього середовища (температура, тиск, осмотичний тиск, вологість тощо).

Наприклад, бактерії роду Bacillus або більшість структур, що входять до складу нитчастих грибів, є крихкими і не можуть довго зберігатися у вологому середовищі.  Однак ці мікроорганізми можуть приймати форму, здатну протистояти найрізноманітнішим стресам. Ця форма – спори.

Сучасні технології дозволяють виробляти мікроорганізми у високих концентраціях у вигляді спор, що дає змогу зберігати їх протягом більш тривалого часу. Відтак, вони проростуть лише тоді, коли потраплять у сприятливі умови та середовище.

Остерігайтеся водних рідких форм, які часто не дуже стабільні.

Запитайте у постачальника та перевірте самостійно (в Інтернеті або за допомогою власних знань) вимоги  до умов зберігання мікроорганізму (роду, виду, штаму), який ви бажаєте придбати.

Термін придатності або дата виробництва повинні бути вказані на етикетці.

5. Коли і як застосовувати препарат на основі мікроорганізмів?

Спосіб застосування має вирішальне значення для ефективності препарату. Застосування продукту в потрібний час, в потрібному місці і в правильних пропорціях вплине на його ефективність. З цієї причини ви повинні особливо уважно підійти до наступних аспектів:

  • Підготовка.
  • Дозування.
  • Період внесення (мікроорганізми, як правило, люблять вологі умови і температуру, яка не є ні занадто низькою, ні занадто високою, навесні або восени).
  • Спосіб внесення /обладнання.
  • Об’єкт або місце, на яке буде вносити препарат (біля коріння, на насіння, на листя…). Кожен мікроорганізм має власну комфортну зону для життєдіяльності і, відповідно, власну життєздатність.
  • Кількість застосувань. Деякі мікроорганізми будуть зв’язуватись з рослиною на тривалий час, наприклад, мікоризні гриби, в той час як інші мають більш обмежений термін дії, оскільки вони конкурують з місцевими мікроорганізмами і буде необхідно робити повторні внесення.

Мікроорганізми є технічними продуктами, тому необхідно дотримуватися інструкцій з приготування та застосування.

Доза та застереження щодо застосування завжди повинні бути вказані на етикетці.

6.  Які властивості мікроорганізмів?

Мікроорганізми не є традиційними діючими речовинами або добривами. Вони є справжніми партнерами сільськогосподарських культур, які формують з ними складні взаємозв’язки, які виходять далеко за межі тієї функції, для якої вони відібрані.

Але вони не можуть вирішити всі проблеми самотужки! І , як правило, мають свою специфіку.

Наприклад, для мінералізації органічних речовин недостатньо застосувати один вид мікроорганізмів. У гру вступає ціла низка акторів: гриби, актиноміцети та бактерії.

Компанія Lallemand підтримує наукові партнерства по всьому світу, в тому числі з університетами та науково-дослідними інститутами, аби мати змогу вивчати велику кількість мікроорганізмів, їх ролі в ґрунті та особливості взаємодії з рослинами. Науковці компанії використовують генетичний скринінг для відбору штамів, що представляють агрономічний інтерес, і пропонують їх фермерам.

Властивості мікроорганізму повинні бути чітко вказані на етикетці.

7. Хто виробник?

Виробництво лише потрібних мікроорганізмів у дуже високих концентраціях із забезпеченням їх стабільності та ефективності, без ферментації патогенів, які могли потрапити туди випадково, передбачає вузькоспеціалізовані процеси.

Тож лише сертифіковані, спеціалізовані та визнані компанії можуть запропонувати якісні препарати. Вони мають ферментери, за допомогою яких можна точно регулювати всі параметри для оптимальної ферментації кожного мікроорганізму. Адже кожен мікроорганізм має свої особливості, які для початку потрібно виявити: деякі люблять розмножуватися в атмосфері, збагаченій киснем (або ні), деякі потребують певних поживних речовин (мікроелементів), певного тиску, певної освітленості і т.д.

Також вони повинні бути скомпоновані таким чином, щоб зберігатися якомога довше, залишатися активними і стабільними, навіть після застосування в польових умовах.

Це високоспеціалізована галузь, у якій немає місця імпровізації та аматорству, і, на жаль, є виробники, як малі, так і промислові, які нехтують виробничими рекомендаціями, а іноді навіть регуляторними вимогами, продаючи продукти типу “пилу ельфів”, які призводять до зниження довіри до мікроорганізмів.

Компанія Lallemand виробляє мікроорганізми на власних заводах по всьому світу. Лабораторії та дослідний завод у Бланьяку дозволяють створювати продукти, які мають найбільш ефективну концентрацію за конкурентною ціною.

На етикетці повинен бути чітко вказаний виробник.

8. Навіщо додавати мікроорганізми, якщо вони і так присутні в природні?

Хоч це правда, що рослини і мікроорганізми живуть у симбіозі з давніх-давен, але для встановлення цих відносин знадобилися десятки, а то й сотні років.

Формуючи ландшафт і створюючи нові біотопи на дуже великих площах, сільське господарство порушило всі раніше існуючі баланси. Це було майже миттєво в масштабах часу, необхідного для створення стабільної екосистеми (мінімум 50 років згідно з IDDR), і не може бути порівняно з часом, необхідним для створення симбіозу або мутуалізму шляхом коеволюції, який займає кілька тисяч років!

Малоймовірно, що сільськогосподарські рослини матимуть шанс природним чином відтворити оптимальну мікробну екосистему протягом місяців (або навіть років).

Пропонуючи фермерам мікроорганізми, що представляють інтерес для сільськогосподарських культур, ми ставимо собі за мету забезпечити доповнення певних функцій рослин в області живлення та стійкості до абіотичних та біотичних стресів.

Поєднуючи два типи генетики в цій галузі, ми сподіваємося створити новий гібридний організм (рослина/мікроорганізм) з бажаним ефектом гетерозису.

Але крім інокуляціі, ми вважаємо, що до уваги також потрібно брати сівозміну та особливості екосистеми, бо все це також впливає на наші поля. Цей підхід набуває повної економічної та технічної цінності лише тоді, коли він розглядається в комплексі мір, таких як внесення добрив (мінеральних та органічних), сівозміни та обробітку ґрунту з метою найкращого вираження генетичного потенціалу рослини та пов’язаних з нею мікроорганізмів.

Матеріал для статті взято з https://kcenter.lallemandplantcare.com/fr/france/

Схожі новини

Мікроорганізм, який ви купуєте, повинен бути чітко ідентифікований. Чому питання вибору штаму таке важливе. Яка концентрація є оптимальною? Як довго продукт може зберігатися? Коли і як застосовувати препарат на основі мікроорганізмів? Які властивості мікроорганізмів? Хто виробник? Навіщо додавати мікроорганізми, якщо вони і так присутні в природі? Рослини природним чином заселені мільярдами мікроорганізмів. Вивчення мікробних угруповань, […] …