Приморозки 2022

Кліматичні коливання не оминули Україну і в 2022 році: тепла зима, нестача вологи в ґрунті, мінлива весняна погода. Коли денна температура +15…+21°С зберігається кілька днів (що сприяє початку вегетації), а потім різко змінюється холодним фронтом з температурою вночі -5…-10°С. Все це може призвести до значної втрати врожаю.

По деяких областях України вже є суттєві втрати врожаю деяких кісточкових (абрикос). Тому, нам слід приділити більше увагу заходам, які можуть знизити вплив екстремальних умов весни 2022 року на майбутній врожай.

Здатність багаторічних плодових культур перенести несприятливі погодні умови закладається ще з попереднього року та залежить в першу чергу від правильної системи живлення і стимуляції.

На ринку є багато препаратів, які мають захисну дію проти приморозків, але серед них суттєво вирізняються ІнтраСелл та Euro Vive Pure AA. 

Euro Vive Pure AA – це чисті та висококонцентровані рідкі водорості на основі Ascophyllum nodosum (85% екстракт водорості, 6,2 % амінокислот, 5% калію, Сорг ˃8%, 2 % азоту). Ascophyllum nodosum  вирощується в екстремальних умовах північних широт біля Канади, і здатна накопичувати багато біоактивних сполук, які відіграють важливу роль у допомозі рослинам переносити різноманітні стресові умови. Продукти на основі Ascophyllum nodosum (Euro Vive Pure AA та Euro FolVive Mix TE):

 • Стимулюють вироблення проліну (амінокислоти), яка зміцнює клітинні стінки і регулює кількість води в клітинах, щоб підтримувати їх зволоженими і здоровими під час стресових ситуацій.
 • Містять манітол (цукровий спирт), який також допомагає регулювати кількість води в клітинах, щоб підтримувати їх зволоженими та здоровими під час стресових ситуацій.
 • Містять ключові полісахариди (складні вуглеводи), які стимулюють вироблення антиоксидантів у рослинах. Антиоксиданти захищають рослини від пошкоджень, викликаних шкідливими молекулами, які називаються вільними радикалами.
 • Містять природні бетаїни і стимулюють вироблення бетаїнів. Бетаїни – це сполуки, які допомагають регулювати рівень води, солі та інших речовин у клітинах, щоб рослини могли краще керувати стресами від води, засолення, спеки та холоду.

Euro Vive Pure AA є стабільним рішенням і рекомендується на різних фенологічних стадіях, особливо максимізує потенціал рослин перед стресовими умовами, та після стресу.

Найкраща антистресова дія спостерігається, коли обробка проводиться перед приморозком Інтрассел 0,25-0,5 кг/га + Euro Vive Pure AA 1-2 л/га та відразу після приморозку ІнтраСелл 0,25-0,5 кг/га + GA 4+7 0,5 л/га (НВ 500-800 л/га).  ІнтраСелл та Euro Vive Pure AA підвищує стійкість до низьких температур, а GA 4+7 разом з ІнтраСелл швидко ініціює швидке відновлення клітин шкірочки плодів, пошкоджених приморозком і зазвичай при такій схемі немає пошкодження на плодах (перетяжки, деформації). До того ж при температурі   – 4…- 6°С, зазвичай,  відбувається загибель органів  квітки, не відбувається запилення і ми втрачаємо врожай. Дія GA 4+7 у цьому випадку полягає також в утворенні партенокарпічних плодів (без насіння).  Дія ІнтраСелл та Euro Vive Pure AA проти приморозку полягає у захисті і стабілізації цілісності клітинних мембран. За будь-яких стресових умов для відновлення рослині потрібна велика кількість енергії для синтезу певних амінокислот і різних сполук, які допомагають виводити рослину зі стресу. Euro Vive Pure AA має один з найбільших показників по біологічним сполукам, які допомагають підсилити рослину перед та швидко відновити після стресу.

Через 3-5 днів після обробки ІнтраСелл + GA 4+7 слід повторити обробку ІнтраСелл 0,25-0,5 кг/га + Euro Vive Pure AA 1-2 л/га. Дуже важливо обробку після приморозку проводити відразу за настання плюсових температур, бажано при +5°С і вище, але щоб денна температура була вища +12 °С. Якщо вчасно не провести таку обробку, то в суцвіттях відбудуться незворотні процеси, пов’язані з порушенням цілісності клітинних мембран, які призведуть до різкого зниження кількості і якості врожаю. В залежності від сили та тривалості приморозку, вечірня обробка антистресовими препаратами після приморозку має значно менший ефект на відміну від ранкової обробки.

Якщо за прогнозуються довготривалі приморозки, то слід застосовувати наступну схему:

 1. Перед приморозками ІнтраСелл 0,25-0,5 кг/га + Euro Vive Pure AA 1-2 л/га
 2. Одразу після приморозку:
  • якщо денна температура за прогнозом біля +15 °С, то  застосовуємо ІнтраСелл 0,25-0,5 кг/га + GA 4+7 0,5 л/га, 
  • якщо t близько +8°С і нижче, а в найближчі 1-2 дні прогнозується біля +12 і вище, то одразу після приморозку застосовуємо ІнтраСелл 0,25-0,5 кг/га + Euro Vive Pure AA 1-2 л/га
 1. Якщо через через 1-2 дні температура підніметься до +12 і вище, плануємо ІнтраСелл 0,25-0,5 кг/га + GA 4+7 0,5 л/га.

Маючи в своєму складі гліцин-бетаїн (більше 96%), ІнтраСелл здатен виводити рослини з різноманітних стресових умов (вплив високих температур, посухи, морозів, перезволоження, рН, хімічний вплив ЗЗР, механічних ушкоджень). Гліцин бетаїн – натуральна природна сполука, що міститься в цитоплазмі рослин, він є визнаним найпотужнішим осмолітиком, тобто речовиною, яка допомагає рослині зберігати воду, мікро- та макроелементи в умовах стресу, сприяє нормальному метаболізму всередині рослин та збереженню клітинної енергії, запобігає розтріскуванню ягід і плодів, особливо в умовах стресу, таким чином не дає проникнути фітопатогенним грибам всередину плоду та викликати його псування. Гліцин-бетаїн є складовою більшості антистресових препаратів на ринку.

Схожі новини

Мікроорганізм, який ви купуєте, повинен бути чітко ідентифікований. Чому питання вибору штаму таке важливе. Яка концентрація є оптимальною? Як довго продукт може зберігатися? Коли і як застосовувати препарат на основі мікроорганізмів? Які властивості мікроорганізмів? Хто виробник? Навіщо додавати мікроорганізми, якщо вони і так присутні в природі? Рослини природним чином заселені мільярдами мікроорганізмів. Вивчення мікробних угруповань, […] …