Особливістю азотного живлення бобових рослин є їхня здатність вступати в симбіоз із бульбочковими бактеріями, в результаті чого відбувається фіксація молекулярного азоту повітря і, як наслідок, часткове або повне забезпечення рослини зв’язаними сполуками цього елементу. Бульбочкові бактерії через кореневі волоски проникають у корені, на місці їх проникнення утворюються бульбочки, де саме і відбувається процес азотфіксації.
Якщо насіння сої обробили якісним інокулянтом і висіяли у вологий ґрунт, бульбочкові бактерії зафіксують достатню для нормального розвитку рослин кількість атмосферного азоту. Проте впродовж вегетації сої необхідно візуально контролювати стан рослин і бульбочок. Про активну азотфіксацію свідчить червоне забарвлення бульбочок на їх розтині, кількість бульбочок не менше ніж 5 штук на рослину, насичено-зелене забарвлення рослин.
Інокуляція бобових культур забезпечує посилення фіксації атмосферного азоту та накопичення біологічного, що в свою чергу оптимізує живлення рослин та зменшує витрати на мінеральні добрива. Це не тільки екологічно безпечний, а й економічно вигідний технологічний прийом у вирощуванні сої. Застосування ефективних стерильних інокулянтів, вартість яких становить 280 грн./га, дає змогу отримати прибавку до врожайності в середньому 150-300 кг/га
Інокулянт АгріБактер® містить у своєму складі щонайменше 1×1010 КУО /мл живих бактерій виду Bradyrhizobium elkanii. На відміну від низки аналогічних мікробіологічних препаратів, які можна наносити заздалегідь, АгріБактер®, завдяки Біопротектору у своєму складі, дає змогу обробляти насіння за максимально великий термін – 90 днів до висіву.
Також варто згадати інокулянти РізоФікс® Соя та РізоФікс® Люцерна – препарати на основі торфу. Маючи у своєму складі щонайменше 4×109 КУО /г живих бактерій виду Bradyrhizobium elkanii та 2×109 КУО/г живих бактерій виду Sinorhizobium meliloti, відповідно, ініціюють масове утворення продуктивних азотфіксуючих бульбочок вже на початкових етапах розвитку рослин. Препарати наносяться на насіння безпосередньо в день висіву.
Таким чином, використовуючи зазначені препарати, фермер обирає зручний для себе спосіб нанесення, без втрат у якості.
Також фахівці компанії постійно шукають найкращі рішення для ефективної та дбайливої доробки насіння. Зокрема, «АГРІТЕМА» ексклюзивно представляє в Україна машини канадського виробництва для нанесення інокулянтів на насіння сої.
Для тих, хто не має власних стаціонарних ліній для доробки насіння, це оптимальне рішення, оскільки дає змогу не втратити на якості протруювання та інокуляції. Мобільні протруювачі завдяки двом різним форсункам забезпечують роздільне нанесення хімічного та мікробного препаратів.
Агроном-консультант ТОВ «АГРІТЕМА» Волинець Павло говорить: «Ми реалізуємо ексклюзивну техніку Graham Seed Treating Systems, а також доробили наш вітчизняний ПШЗ, що актуально для багатьох господарств, які не хочуть відмовлятись від обробки торфом». Оскільки в Україні фактично є одна доступна технологія – просто розсипати цей торф у сівалці, то про жодні гарантії якісного нанесення не йдеться, а за допомогою доробленого на замовлення компанії «АГРІТЕМА» шнекового протруювача можна нанести суспензійний розчин торфу з 99% рівномірно.
Новинками в продуктовій лінійці компанії «АГРІТЕМА» є біо-пестициди та стимулятори росту, такі як Престоп® та Грінстім®. Препарати стимулюють розвиток кореневої системи та захищають її від збудників грибкових хвороб, підсилюють фотосинтез та фіксацію азоту. Пробіотичний препарат для кореневої системи рослин Райс Пі® на основі бактерії Bacillus amyloliquefaciens, яка забезпечує надійний старт-ефект для успішного вирощування культур.
За словами директора ТОВ «АГРІТЕМА» Ніни Зилюк, команда компанії гарантує високу якість продукції, своєчасні поставки замовлення, надає професійні консультації та надає індивідуальний підхід до кожного клієнта. Можна бути певним, що надані рішення і продукти ніколи не підведуть.